قبرس به عنوان یکی از کشورهایی که سالانه میزبان تعداد زیادی از دانشجویان خارجی است، توانسته است از جایگاه خوبی در درجه‌بندی جهانی برخوردار شود. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور دارای رنکینگ بالا از نظر سطح علمی می‌باشند. تحصیل در خارج از کشور به عنوان یکی از رویاهای اکثر دانشجویان، غیرقابل دسترس نیست. کافی است تا از مشاورین و متخصصین مربوطه کمک بگیرید. بورسیه تحصیلی قبرس ،یکی از مواردی است که می‌توانید با اقدام مناسب کارشناسان ما در گروه ماهان اپلای، به آن دست یابید.

تحصیل در کشورهای اروپایی، مسئله‌ای است که به راحتی نمی‌توان به آن دست‌ یافت اما کشور قبرس با در نظر گرفتن شرایط بسیار مناسب برای دانشجویان خارجی خود، این امکان را فراهم آورده تا با سهولت بیشتری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی به رؤیای خود رنگ و بوی حقیقت ببخشید. متنوع بودن رشته‌ها در دانشگاه‌های این کشور، در نظر گرفتن محیط‌های آموزشی با فضایی توأم با نشاط، در نظر گرفتن امکان کار دانشجویی برای کسب درآمد دانشجویان و همچنین اعطای بورس تحصیلی از مواردی است که دانشجویان را به تحصیل در این کشور ترغیب می‌نماید.

قبرس کشوری با دریاهای آبی

قبرس کشوری در جنوب ترکیه و سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است. کشور قبرس به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم‌شده و پایتخت آن نیکوزیا است. قبرس شمالی بخش ترک‌نشین این کشور بوده و قبرس جنوبی بخش یونانی نشین آن می‌باشد. شاید بیشتر افراد قبرس را با دریاهای زیبا و تفریح‌های متنوع آن بشناسند اما این کشور با جذب تعداد زیادی از دانشجویان خارجی، از این لحاظ نیز سرآمد است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس نسبت به سایر نقاط اروپا بسیار مناسب و مقرون به‌صرفه است، این مسئله موجب شده تا این کشور زیبا یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌های موجود باشد. با این حال قبرس اقدام به اعطای بورسیه تحصیلی در رشته‌های مختلف می‌نماید.

نحوه پذیرش از دانشگاه‌های قبرس بر اساس سابقه تحصیلی می‌باشد و هیچ‌گونه آزمون ورودی برای دانشگاه‌های این کشور گرفته نمی‌شود. تنها آزمونی که برای ورود به دانشگاه از شما گرفته خواهد شد، تعیین سطح زبان است. همین مسئله موجب شده است تا سالانه بی از ۱۰ هزار دانشجو برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. یکی از نکات جالب‌توجه این است که بورسیه تحصیلی قبرس این امکان را به شما می‌دهد تا ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور را کسب نمایید. علاوه بر آن، شما می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری در قبرس نیز برای اخذ اقامت در این کشور اقدام کنید.

بورسیه تحصیلی قبرس | در دسترس تر از همیشه

کشور قبرس در هرسال تحصیلی دو متقاضی از کشورهای مختلف را تحت حمایت بورسیه‌ای قرار داده و ۱۰۰ در ۱۰۰ هزینه آن‌ها را دولت متقبل می‌شود. سایر افراد می‌توانند از بورسیه قبرس به صورت ۵۰ درصد برخوردار شوند. دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیلی قبرس می‌توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های قبرس در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و برخی از رشته‌های دکتری، با گذشت تنها ۱ ترم برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایند.

در برخی از رشته‌ها اگر دانشجوی خارجی بتوانند نمره ۴ از ۴ را کسب نمایند، از بورسیه کامل تحصیلی برخوردار خواهند شد. اگر در آزمون‌های پیش رو نمره ۳ از ۴ کسب شود، دانشگاه نیمی از هزینه شهریه را تقبل خواهد کرد. وجود شرایط مذکور در دانشگاه‌های قبرس موجب شده است تا افراد با هر توان مالی، امکان تحصیل در خارج از کشور را داشته باشند. اهمیتی که دولت این کشور به بخش آموزش داده است، در اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان نمایان است.

مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی قبرس

 1. ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 2. ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 3. ارائه عکس
 4. ارائه فرم درخواست جهت پذیرش در اخذ بورسیه
 5. ارائه مدرک دیپلم همراه با ریز نمرات قبولی به صورت ترجمه‌شده
 6. ارائه مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات قبولی به صورت ترجمه‌شده برای کسب بورسیه در ارشد
 7. ارائه مدرک کارشناسی ارشد همراه با ریز نمرات قبولی به صورت ترجمه‌شده برای کسب بورسیه در دکتری

نکته: باید توجه داشته باشید که ترجمه مدارک تحصیلی مذکور باید توسط وزارت امور خارجه کشور تائید شده باشد، در غیر این صورت فاقد هرگونه اعتباری است.

رشته‌ها و مقاطع استثنائی برای دریافت بورسیه تحصیلی قبرس

در برخی از رشته‌های تحصیلی مانند پزشکی امکان اخذ بورسیه وجود ندارد. وجود متقاضیان زیادی که برای این رشته وجود دارد و همچنین هزینه بالای آن موجب شده است تا این رشته جز رشته‌های تحت پوشش بورسیه قرار نگیرد. همچنین بسیاری از دانشگاه‌های قبرس نیز در مقطع دکتری، بورسیه‌ای به دانشجویان اعطا نمی‌کنند.

میزان شهریه برای دانشجویان پزشکی ۱۰ هزار دلار برای هر ترم بوده و می‌تواند بین ۲۵ تا ۵۰ درصد نیز متغیر باشد. اگر شما از مدارس تیزهوشان فارغ‌التحصیل شده باشید و یا دارای معدل بالایی بوده و در رشته داروسازی مشغول به تحصیل باشید، این موارد می‌تواند برای فرد امتیاز محسوب شده و ۵۰ درصد از هزینه شهریه را کم نماید. در صورتی که دانشجویان در مقطع دکتری بتوانند به عنوان دستیار استاد معرفی و مشغول به کار شوند، در صورت فعالیت به‌طور تمام‌وقت از ۱۰۰ درصد شهریه معاف و ماهیانه ۹۰۰ لیر نیز حقوق دریافت می‌کنند.

در روند اخذ بورسیه تحصیلی قبرس ،در صورت پذیرش بورس تحصیلی از طرف دانشگاه، میزان حساب بانکی دانشجوی متقاضی اخذ ویزا، متغیر خواهد بود. اگر بتوانید از ۱۰۰ در ۱۰۰ بورس برخوردار شوید، دیگر نیاز به داشتن حساب بانکی در این کشور نخواهید بود.

برترین دانشگاه‌های قبرس

 1. University of Nicosia
 2. Grine American
 3. Cyprus institute of marketing
 4. Near east university
 5. University Cyprus (euc)
 6. Cyprus near east university
 7. Neapolis university paf
 8. University of Cyprus (ucy)

کار در قبرس

دانشجویان در حال تحصیل در این کشور می‌توانند از طریق کار دانشجویی، هزینه شهریه و حتی هزینه‌های بومیه خود را تأمین نمایند. امرارمعاش از طریق کار دانشجویی، اقدامی است که بسیاری از دانشجویان خارجی به آن دست می‌زنند. دانشجویانی که در دوره دکتری در دانشگاه‌های قبرس قبول‌ شده‌اند، اغلب در خود دانشگاه محل تحصیل مشغول به کار و استخدام می‌شوند و به‌علاوه در محیط بیرون نیز می‌توانند کارکرده و کسب درآمد نمایند. از این نظر محدودیتی برای آنان وجود ندارد.

با در نظر گرفتن تمامی موارد ذکر این امکان برای تمامی دانشجویان در هر رشته و مقطعی فراهم می‌شود تا از تحصیلی رایگان در کشور قبرس بهره‌مند شوند. اعطای بورس تحصیلی قبرس مسئله‌ای است که آسان‌تر از دیگر کشورها می‌توان به آن دست‌ یافت. کافی است برای رسیدن به هدف خود از تجربیات کارشناسان ما در گروه ماهان اپلای استفاده کنید.

پست های توصیه شده