سرمایه گذاری در قبرس و سود

سرمایه گذاری در قبرس به منظور قرار دادن سرمایه و پول روی یک چیز و در انتها رسیدن به سود آن در کشور قبرس است. قبرس کشور جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه است که سالانه تعداد زیادی توریست را به خود جذب می‌کند. این کشور جزیره‌ای به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. بخش شمالی این کشور ترک‌نشین بوده و به زبان‌های انگلیسی و ترکی صحبت می‌کنند و بخش جنوبی آن نیز بیشتر مربوط به یونانیان است. جمهوری قبرس به دلیل عضویت رد اتحادیه اروپا، موقعیت خوبی برای سرمایه‌گذاری را داراست. سرمایه‌ گذاری در قبرس می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین انتخاب‌های شما جهت افزایش سرمایه و رسیدن به سود دلخواه شما باشد.

درباره قبرس

جمعیت کل جزیره قبرس در حدود ۱.۱۰۰.۰۰۰ نفر بوده و همچنین توریست‌های زیادی نیز برای بازدید از زیبایی‌های این کشور به قبرس سفر می‌کنند. در نتیجه وجود مسافران و گردشگران از اقصی نقاط جهان، موجب شده است تا سرمایه‌ گذاری در قبرس در بخش خدمات بسیار پر سود باشد.

اقتصاد قبرس مبتنی بر بازار آزاد بوده و صادرات این کشور محصولات کشاورزی از جمله گندم، جو، سیب‌زمینی، مرکبات، تنباکو، پوشاک و کفش می‌باشد. همچنین این کشور در بحث نفت و فراورده‌های شیمیایی نیز فعالیت‌های مختصری دارد. در سال ۲۰۱۳ قوانین مربوط به اخذ تابعیت قبرس تغییر کرده و دیگر برای کسب تابعیت این کشور نیاز به اثبات اقامت طولانی‌مدت در این کشور نیست بلکه تنها با سرمایه‌گذاری ۲ میلیون یورویی در بخش خرید ملک و یا در حوزه شرکت‌ها و خرید اوراق قرضه می‌توانید تابعیت این کشور را اخذ کنید.

انواع سرمایه‌ گذاری در قبرس

قبرس کشوری آزاد است که شما می‌توانید در هر حوزه‌ای که به آن علاقه دارید و یا در آن تخصص دارید، فعالیت نمائید. این کشور به دلیل میزان توریست بالای خود، توانسته است تا حد زیادی از فعالیت‌ها را به سوددهی برساند. از جمله فعالیت‌هایی که شما را به سوددهی می‌رساند موارد زیر است:

 1. فعالیت حرفه‌ای فردی از جمله رستوران و فرش‌فروشی
 2. ثبت شرکت مدنی
 3. ثبت شرکت تضامنی
 4. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 5. ثبت شرکت سهامی
 6. ثبت شعبه شرکت
 7. ثبت شعبه مستقل
 8. ثبت شعبه وابسته مثل انبار پخش کالا
 9. دفتر نمایندگی

امنیت اقتصادی در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس

قبل از هر گونه سرمایه‌گذاری در کشور خارجی باید از میزان امنیت آن کشور برای افرادی همچون ایرانیان که با محدودیت‌های زیادی روبرو هستند، آشنا شد. استفاده از وکلا و مشاوران حقوقی می‌تواند تا حد زیادی به شما در این زمینه کمک کند. بلوکه شدن اموال و همچنین مصادره آن‌ها از جمله مشکلاتی است که ممکن است در سرمایه‌ گذاری در قبرس با آن مواجه شوید. قبرس در سال‌های گذشته دارای رشد اقتصادی بالایی بوده و نرخ رشد اشتغال بالایی نیز داشته است. اکثر سرمایه‌گذاری‌ها در قبرس مخصوص بخش املاک بوده و اکثر افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این حیطه‌اند.

یکی از مهم‌ترین استانداردهایی ک باید به آن توجه کرد، فساد در سیستم قضایی است. عدم وجود فساد و یا کم بودن نرخ آن موجب ایجاد امنیت در مشور سرمایه پذیر خواهد شد. دولت قبرس در سال‌های گذشته در جهت کاهش فساد و مبارزه با آن تلاش‌های زیادی را انجام داده است. اصلاح قانون کیفری این کشور در سال ۲۰۱۲ تا حد زیادی موفق بوده و به کاهش نرخ فساد انجامیده است.

پرسودترین سرمایه‌ گذاری در قبرس

قبرس از جمله کشورهایی است که می‌توان در زمینه‌های مختلف در آن سرمایه‌گذاری کرد. وجود فضاها و امکانات مناسب این کشور موجب شده است تا اکثر زمینه‌های اقتصادی، به سوددهی برسند.

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت قبرس است. برای ثبت شرکت در قبرس باید ایده خلاقانه داشته باشید و این ایده می‌تواند در زمینه‌های بازرگانی و یا گردشگری باشد. برای ثبت شرکت در قبرس حدوداً به پولی حدود ۲۵.۶۲۹ یورو می‌باشد.

نامی که برای شرکت خود انتخاب می‌کنید باید مورد تائید این کشور قرار بگیرد. آدرس سایت، مشخصات مالک شرکت و اطلاعات پاسپورت او باید به صورت کامل درج شود. هزینه‌های ثبت شرکت از جمله موارد زیر است.

 1. هزینه ارسال فرم
 2. هزینه گواهی ثبت شرکت
 3. هزینه تائید آدرس
 4. هزینه تائید گواهی مدیران شرکت
 5. هزینه ثبت مدارک

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در قبرس

این مورد یکی از مهم‌ترین نحوه‌های سرمایه‌ گذاری در قبرس است. برای این کار شما باید ایده‌ای خلاقانه داشته باشید که موجب رونق اشتغال در این کشور گردد. هر چیزی که به رشد میزان شغل و افزایش درامد در این کشور کمک کند، می‌تواند در حیطه کارآفرینی قرار گیرد. ازآنجاکه این کشور عضو سازمان تجارت جهانی و همین‌طور صندوق بین‌المللی پول است، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

سرمایه‌ گذاری در قبرس از طریق خرید ملک

خرید ملک و خانه یکی از امن‌ترین روش‌های سرمایه‌ گذاری در قبرس می‌باشد. برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این حیطه باید حدود ۳۰۰ هزار الی ۵۰۰ هزار یورو هزینه کنید. این روش به اخذ اقامت قبرس منجر نمی‌شود و اگر مایل به گرفتن اقامت این کشور هستید باید حدود ۲ میلیون الی ۳ میلیون یورو هزینه کنید.

سرمایه‌ گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق

برای سرمایه‌گذاری در زمینه خرید اوراق دولتی قبرس باید حدود ۵۰۰ هزار یورو پول داشته باشید. سرمایه‌گذار در صورت علاقه‌مندی به اخذ اقامت قبرس باید این اوراق را حدود ۳ سال در اختیار داشته باشد. خرید اوراق قرضه دولتی می‌تواند گزینه بسیار مناسب و کم ریسکی برای شما باشد.

مالیات در قبرس

سیستم مالیاتی قبرس هماهنگ با سیستم مالیاتی اتحادیه اروپا بوده و بسیار قانونمند و شفاف می‌باشد. نرخ مالیاتی در سال‌های گذشته در این کشور افزایش یافته و از ۱۰ درصد در سال ۲۰۱۰ به ۱۲.۵ در سال ۲۰۱۸ افزایش پیداکرده است. کم بودن نرخ مالیات و همچنین قوانین منظم و مناسب این کشور در این زمینه یکی از بزرگ‌ترین شانس‌های شما در زمینه سرمایه‌ گذاری در قبرس است. زیرا به هر میزان که مالیات پایین باشد، سود شما بالا خواهد رفت.

مالیات قبرس

خلاصه مطلب، این قبرس ایده‌آل

قبرس به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سال‌هاست که گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌ گذاری در قبرس می‌تواند شما را به سود برساند و زمینه را برای افزایش سرمایه شما فراهم کند. پائین بودن نرخ مالیات در این کشور، موجب شده است تا هزینه‌های شما کاهش‌یافته و در نتیجه سود شما بیشتر شود. از جمله زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور، خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و همچنین کارآفرینی می‌باشد.