مهاجرت به گرجستان

به دلیل افزایش قیمت دلار و قوانین بسیار سخت کشورهای اروپایی و آمریکا و نیز افزایش امکانات بسیار خوب و رفاهی کشورهای همسایه مانند گرجستان بسیاری از ایرانی‌ها قصد مهاجرت به گرجستان را دارند. گرجستان دارای روابط بسیار خوبی با ایران می‌باشد و مزیت دیگر این کشور که ایرانی‌ها را ترغیب به مهاجرت به گرجستان می‌نماید، هزینه زندگی بسیار پایین‌تر در گرجستان نسبت به کشورهای دیگر است.اگر شما از علاقه‌مندان به مهاجرت به گرجستان هستید پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

مهاجرت به گرجستان

گرجستان یکی از زیباترین کشورهای اروپایی به شمار می‌رود.  پایتخت گرجستان، تفلیس است.تفلیس دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی  است و یکی از مقاصد پرطرفدار برای گردشگری به شمار می‌رود.  هزینه زندگی در گرجستان حدود یک‌سوم ایران است و این یکی از دلایل مهاجرت به گرجستان می‌باشد. علاوه براین موارد، گرجستان  یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود.  آب‌وهوای گرجستان، بسیار خوب است و  اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه کشاورزی است.

 مزایا و معایب مهاجرت به گرجستان

مزایا

امکان پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا وجود دارد. کشور گرجستان چند سال است که به دنبال جلب نظر شورای اتحادیه اروپا است تا به این اتحادیه بپیوندد. زمانی که شما اقامت گرجستان را داشته باشید و این کشور نیز عضو اتحادیه اروپا باشد، شما می‌توانید به‌راحتی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

هزینه زندگی در گرجستان به نسبت ایران بسیار پایین‌تر است. گرجستان جزو ۱۰ کشور ارزان ازنظر هزینه دنیا می‌باشد. به دلیل اینکه هزینه‌ها در گرجستان به نسبت دیگر کشورهایی که ایرانی‌ها می‌توانند به آنجا مهاجرت کنند ارزان‌تر است، بسیاری از افراد قصد مهاجرت به گرجستان می‌نمایند.  کشور گرجستان یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا می‌باشد. گرجستان سومین کشور امن در جهان است و این عامل باعث شده تا افراد زیادی این کشور را به‌عنوان مقصد خود انتخاب نمایند. اگر شما در گرجستان باشید شاهد این خواهید بود که در تمام طول شبانه روز پلیس دیده می‌شود. علاوه براین، قوانین این کشور بسیار سخت‌گیرانه است و باعث شده تا میزان جرم و جنایت کاهش یابد.

سرمایه‌گذاری در گرجستان بسیار راحت است. کشور گرجستان به دنبال جذب سرمایه است و از سرمایه‌گذاران خارجی بسیار استقبال می‌کند. گرجستان دارای آب‌وهوا و طبیعت بسیار زیبایی است. داشتن جاذبه‌های طبیعی کشور گرجستان بهترین تجربه گردشگری را برای شما رقم خواهد زد. علاوه بر تمامی این عواملی که برای مهاجرت به گرجستان بیان کردیم، مهم‌ترین عامل آرامش این کشور است. گرجستان به داشتن آرامش و نداشتن استرس برای زندگی شهرت یافته است. مهاجرت به گرجستان برای شما یک زندگی آرام و بدون دغدغه رقم خواهد زد.

معایب

به دلیل اینکه کشور گرجستان دارای جمعیت کمی است، رشد کسب‌وکارها در این کشور پایین می‌باشد.

این کشور به دلیل شرایطش،  از تمامی نقاط دنیا اتباع خارجه دارد.

در کشور مجارستان معاملات ملک و خودرو با دلار صورت می‌گیرد، که این عامل می‌تواند برای ما ایرانی‌ها یک عیب باشد.

هزینه زندگی در گرجستان

زندگی در گرجستان

یکی از موارد بسیار مهم افراد متقاضی مهاجرت،  هزینه‌های زندگی در کشور مقصد است. ما در این قسمت به بررسی هزینه‌های زندگی در کشور گرجستان پرداخته‌ایم:

هزینه خوراک و غذا در گرجستان

  • هزینه یک وعده غذا در رستوران‌های ارزان قیمت ۱۲ لاری
  • هزینه یک وعده غذا در رستوران معمولی ۴۰ لاری
  • هزینه یک عدد مک‌دونالد ۱۳.۵۰لاری

هزینه پوشاک در گرجستان

  • هزینه شلوار جین ۱۱۱.۹۳ لاری
  • هزینه یک جفت کفش نایک ۱۶۱.۵۵ لاری
  • هزینه یک جفت کفش چرم مردانه ۱۷۱.۳۳ لاری

هزینه اجاره منزل در گرجستان

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود ۷۲۴.۰۰لاری

اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر حدود ۴۳۵.۰۰لاری

 

قیمت خرید آپارتمان در گرجستان

قیمت هر متر آپارتمان در مرکز شهر ۲،۲۹۵.۳۱لاری

قیمت هر متر آپارتمان در حومه شهر ۱،۱۵۷.۱۴لاری

 

اخذ اقامت گرجستان

برای اخذ اقامت دائم گرجستان چندین روش وجود دارد که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم:

اقامت از طریق خرید ملک در گرجستان

برای اخذ اقامت دائم کشور گرجستان شما می‌توانید ملکی به ارزش ۳۵۰۰۰ دلار در این کشور خریداری نماید. مدت این اقامت یک‌ساله است و در صورت داشتن ملک هر سال تمدید می‌شود. بعد از تمدید ۵ ساله، شما می‌توانید اقامت دائم دریافت نماید. هزینه این نوع اقامت رایگان می‌باشد.

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه گذاری در گرجستان

در این روش، شما باید مبلغی حدود ۳۰۰ هزار دلاری، در بخش‌هایی که اتاق اقتصادی گرجستان برای شما مشخص می‌کند، سرمایه‌گذاری کنید.

برای اخذ این نوع اقامت شما باید یک وکیل گرجی داشته باشید.

اقامت از طریق تحصیل

یکی از روش‌های اخذ اقامت، پذیرش تحصیلی است. زمانی که شما در یکی از دانشگاه‌های گرجستان تحصیل می‌کنید،  می‌توانید از وزارت مهاجرت اقامت این کشور را اخذ نماید. نکته موردتوجه این است، اگر شما به هر دلیلی از ادامه تحصیل پشیمان شوید و از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهید، اقامت شما هم لغو می‌شود.

اقامت از طریق کارمندی

این نوع اقامت به این شکل می‌باشد که شما به‌عنوان کارمند یک شرکت معتبر و باسابقه در گرجستان مشغول به کار می‌شوید. شما باید هرماه مالیات‌های دولت گرجستان را پرداخت کنید تا اقامت شما تمدید شود.

اخذ کارت اقامت در گرجستان

کارت اقامت موقت گرجستان: در این نوع کارت اقامت،  فرد می‌تواند تا زمانی که کارت اقامت را دارد در کشور گرجستان اقامت کند، حساب شخصی داشته باشد، کسب‌وکار راه‌اندازی کند، شرکت ثبت نماید. اگر فرد شرایط لازم را داشته باشد کارت اقامت او تمدید می‌شود.

کارت اقامت دائم: در این نوع کارت اقامت،  فرد می‌تواند به‌صورت دائم در کشور گرجستان حضور داشته باشد.فرد نیز از تمام مزیت‌های گفته شده در بالا برخوردار است.

شرایط اخذ پاسپورت گرجستان

پاسپورت گرجستان
  • برای دریافت پاسپورت شما باید به زبان گرجی آشنا باشید
  • سه سال به‌صورت مستمر در خاک گرجستان حضور داشته باشید
  • باید با تاریخ کشور گرجستان آشنا باشید
  •  دو نفر گرجی شما را تائید کنند

سخن پایانی

کشور گرجستان به دلیل داشتن مزایایی مانند امنیت و آرامش، هزینه پایین زندگی، آب‌وهوای بسیار معتدل و  نزدیکی به ایران و عوامل دیگر برای ایرانی‌ها به‌عنوان مقصد مهمی برای مهاجرت تبدیل‌شده است. مهاجرت امر بسیار حساسی است و باید به شیوه درست وقانونی آن صورت گیرد تا برای فرد متقاضی مشکلی به وجود نیاید. پس اگر شما قصد مهاجرت به مجارستان یا سایر کشورهای خارجی را دارد، با اطلاعات و آگاهی و کمک گرفتن از متخصصان این امر، اقدام به این امر نماید.