northern cyprus

مهاجرت تحصیلی قبرس شمالی

northern cyprus
star and crescent silhouette symbol

قبرس شمالی واقع شمال جزیره قبرس که به جمهوری ترک قبرس شمالی شناخته می‌شود، سومین جزیره بزرگ حوزه مدیترانه و جزو امن ترین کشورهای جهان است. شرایط آب و هوایی مطبوع و مدیترانه ای در کنار سطح رفاه اجتماعی پایین بودن هزینه ای زندگی و بالخص تحصیل در این کشور آسیایی – اروپایی موجب شده است تا کشور قبرس شمالی در الویت دانشجویان بسیاری که به دنبال تحصیل با هزینه های مناسب در کشوری امن و نزدیک به میهن خود می‌باشند مبدل گشته است.
دانشگاه های دولتی قبرس در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بسیار خوبی دارند و در رتبه بندی موسسات آموزشی جوان و پویا در رنکینگ زیر ۲۰۰ قرار دارند . همچنین دانشگاه های  دولتی قبرس در بین ۷ دانشگاه برتر کشور ترکیه قرار گرفته اند.تحصیل در قبرس شمالی بهترین پل برای مهاجرت به اروپا ، کانادا و آمریکا است. دانشگاه های دولتی قبرس با بیش از ۲۰۰ موسسه و دانشگاه برتر در سراسر دنیا تبادل اطلاعات دارند. از دیگر مزایا تحصیل در دانشگاههای کشور قبرس بالا بودن کیفیت خوابگاه های دانشجویی اشاره نمود.
ارائه خدمات مهاجرت تحصیلی به قبرس از جمله فعالیت هاییست که در گروه بین الملل ماهان ایرانیان طی سال ها فعالیت با موفقیت روزافزون و رضایتمندی متقاضیان محترم انجام شده است. 

 

اخذ پذیرش تحصیلی

دانشگاه مدیترانه شرقی عضو انجمن بین المللی دانشگاه ها، انجمن دانشگاه اروپایی، جامعه بین المللی دانشگاه های مدیترانه و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری است. این دانشگاه عظیم و زیبا با وسعت بیش از ۲۰۰ هکتار تنها دانشگاه دولتی قبرس ترک نشین است.
دانشگاه مدیترانه شرقی دارای ۱۱ دانشکده و ۵ مدرسه  و بیش از ۲۰هزار دانشجو از ۱۰۶ کشور دنیا است و  با قدمتی ۳۸ ساله در جدیدترین ارزیابی موسسه معتبر و جهانی QS  توانسته امتیاز کامل ۵ ستاره را از آن خود کند. در ارزیابی QS جهانی که بر مبنای پارامترهای مختلفی سنجیده می‌شود. دانشگاه های معتبری همچون هاوراد ،  آمریکاMIT  دانشگاه مونترال ( کانادا) ، کمبریج وآکسفورد (‌انگلیس)… شرکت داشته اند.
دانشگاه مدیترانه شرقی واقع در شهر فاماگوستا ( دومین شهر بزرگ ترک نشین جزیره )نیمه دولتی است و هزینه تحصیل در این دانشگاه معتبر بسیار مقرون به صرفه است. این دانشگاه با داشتن کمپ بسیار بزرگ به یک شهردانشجویی تبدیل شده است. این دانشگاه با دارا بودن بیش از ۱۰۰ رشته در مقطع کارشناسی  تا دکتری در دانشکده های مختلف مهندسی، هنر، اقتصاد و تجارت ، ارتباطات و رسانه ، جهانگردی و در طی سالیان اخیر در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی داروسازی و … تنوع رشته ای گسترده ای دارد. داوطلبان پذیرش دانشگاه EMU نیاز به ارائه مدرک زبان  ندارند و تنها شرکت در آزمون ورودی دانشگاه در مقطع مورد نظر و کسب امتیاز لازم کافیست.

مقطع کارشناسی:

طول دوره کارشناسی ۴ سال است و زبان تحصیل در دانشگاه، انگلیسی است. مدرک تحصیلی مود نیاز برای پذیرش :  دیپلم و پیش دانشگاهی با ریزنمرات ، پاسپورت و عکس می‌باشد. شهریه دانشگاه : ۴۰۰۰ الی ۵۲۰۰ دلار در سال (دانشجویان ایرانی امکان دریافت بورسیه تحصیلی تا سقف ۵۰ درصد را خواهند داشت)
رشته های پرطرفدار مقطع کارشناسی : معماری، مدیریت مالی، مدیریت کسب و کار، طراحی آثار هنری و ارتباطات گرافیکی، مترجمی زبان، جهانگردی و توریسم، مهندسی نرم افزار، ، روابط عمومی و تبلیغات ، روانشناسی، علوم سیاسی ، فیزیوتراپی، کارشناسی داروسازی، تغذیه و رژیم، پرستاری، مهندسی مکانیک، ریاضیات، بازاریابی، سیستم مدیریت اطلاعات و…
بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی :بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی به دو دسته از دانشجویان تعلق می‌گیرد

  1. بورسیه شامل تخفیف در شهریه که به میزان ۲۵ تا ۵۰ درصد شهریه دانشگاهی می‌باشد و با توجه به رشته تحصیلی و شرایط تحصیلی دانشجو تعیین می‌گردد.
  2. بورسیه شامل دانشجویان ممتاز که بر اساس معدل کسب شده در بین دانشجویان برتر افرادی که معدل کل آنها بالا ۳ باشد پاداشی شامل تخفیف شهریه تعلق می‌گیرد. در بین منتخبین ۳ رتبه برتر تحصیلی دارای پاداش هایی به میزان ۳ به برابر حداقل دستمزد ماهانه و به ترتیب دو برابر و یک  برابر دریافت می‌کنند.

مقطع کارشناسی ارشد:

طول دوره کارشناسی ارشد در حدود ۲   سال و زبان تحصیل، انگلیسی است. مدرک تحصیلی مورد نیاز ، کارشناسی در رشته مرتبط ( تازه فارغ التصیل شده) با حداقل معدل ۱۵ با ریزنمرات ، پاسپورت و عکس می‌باشد. شهریه دانشگاه : ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در سال است.
بورسیه تحصیلی : تمام دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورت داشتن سوابق تحصیلی مناسب امکان معافیت پرداخت ۵۰ درصدی شهریه را خواهند داشت. علاوه بر شرایط بورسیه تحصیلی دانشجویان مقطع ارشد می‌توانند در موقعیت دستیاری استاد همزمان با تحصیل مشغول به کار شوند و علاوه بر دریافت تخفیف ۵۰ درصدی شهریه حقوق ماهیانه نیز دریافت کنند. همجین امتیاز ویژه برای دانشجویانی که به عنوان دستیار تمام وقت مشغول به فعالیت می‌شوند امکان معافیت کامل از پرداخت شهریه نیز وجود دارد.
رشته های مقطع ارشد: شهرسازی، مدیریت جهانگردی،  ، مهندسی مکانیک، مدیریت بازاریابی،  ، معماری داخلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی صنایع، تدریس زبان انگلیسی  ، مهندسی الکترونیک، علوم آموزشی، اقتصاد، روانشناس بالینی ، علوم فرهنگ، مهندسی عمران، شیمی، مدیریت کسب و کار و تجارت، ،معماری، علوم کامپیوتر و ریاضیات

مقطع دکتری:

مدت مان تحصیلی ، ۵ سال و زبان تحصیل، انگلیسی است.
مدارک تحصیلی مورد نیاز جهت پذیرش : مدرک فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به همراه ریزنمرات و یا ترجمه رسمی آنها به زبان انگلیسی (و سایر مدارک مورد نیاز مانند رزومه یا پروپوزال)
رشته های تحصیلی مقطع دکتری: مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی برق و  الکترونیک ، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، گردشگری، اقتصاد و روابط بین الملل، بازرگانی، زبان انگلیسی، ارتباطات و علوم رسانه و …
بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری: متقاضیان دوره های دکتری، امکان استفاده از بورسیه های ۵۰ و ۱۰۰درصد را دارند. علاوه بر تخفیف شهریه همانند دوره ارشد دانشجویان مقطع دکتری نیز می‌توانند در سمت دستیاری پاره وقت یا تمام وقت مشغول به فعالیت شوند و حقوق ماهیانه دریافت کنند.

برنامه تبادل دانشجو:

این برنامه به دانشجویان این امکان را می دهد که برای یک یا دو ترم تحصیلی در یکی از دانشگاه های بین المللی که با دانشگاه مدیترانه شرقی تفاهم نامه تبادل دانشجو دارند، بصورت مهمان ادامه تحصیل دهند. دانشگاه مدیترانه شرقی با بیش از ۲۰۰ دانشگاه معتبر در ایالت متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و اروپا تفاهم نامه همکاری و تبادل دانشجو دارد که امکان کسب تجربه، تحصیل و زندگی و البته آشنایی با فرهنگ کشورهای دیگر را برای دانشجویان دانشگاه مدیترانه شرقی ایجاد می کند. همکاری تبادل دانشجو با دانشگاه وارویک انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد و دانشگاه کویینز کانادا از امتیازات برجسته این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی است.
از دیگر مزایای قابل توجه دانشگاه دولتی قبرس که مورد توجه دانشجویان و خانواده های متقاضیان می‌باشد میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دارای بیش از ۳۰ مرکز تحقیقاتی
  • امکان استفاده دانشجویان از کلوپ ساحلی اختصاصی در زیباترین سواحل دریای مدیترانه
  • دارای بزرگترین سالن کنفرانس و مجتمع فرهنگی در منطقه مدیترانه
  • امکان دسترسی دانشجویان به کتابخانه مرکزی مدرن با بیش از ۱۵۰ هزار عنوان کتاب و دسترسی به بیش از ۱۰ هزار عنوان مجالت معتبر علمی-پژوهشی
  • برگزاری دوره های آموزشی, سمینارها وکنفرانس های بین المللی در طول سال
  • زبان انگلیسی بعنوان زبان آموزشی وشرایط ویژه جهت بالا بردن سطح توانایی زبان آموزان در مدرسه زبان انگلیسی دانشگاه
  • امکان اسکان در خوابگاه های مجلل و مدرن با ظرفیت ۹۰۰۰ دانشجو واقع در محیط دانشگاه دارای بیش از ۵۰ باشگاه و کلوپ دانشجویی و….

اگر شما نیز مایلید تا فرصت تحصیل کار و زندگی را در بهشت مدیترانه با صرف هزینه مناسب و ساخت آینده ای درخشان داشته باشید گروه بین الملل ماهان ایرانیان با سابقه درخشان و همکاری مشترک با بخش های آموزشی در امر پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر قبرس شمالی با شرایط ویژه شما را در رسیدن به هدفتان یاری می‌دهد.

اخذ پذیرش تحصیلی

سامانه رتبه بندی دانشگاه های جهان

اخذ پذیرش تحصیلی

اداره کل امور دانش آموختگان

اخذ پذیرش تحصیلی

سامانه ثبت نام ارز دانشجویی