undraw calendar dutt min

تعیین وقت سفارت آلمان:

برای اخذ ویزای آلمان باید دفتر ویزامتریک زیر مجموعه بخش کنسولی مراجعه نمود. تعیین وقت سفارت آلمان در تهران  برای اخذ روادید شینگن کمتر از ۹۰ روزه ثبت نام و تعیین وقت از طریق سامانه ویزامتریک می‌باشد. با مراجعه به وبسایت ویزامتریک www.visametric.com/iran/Germany/faنوع ویزای درخواستی خود را مشخص می‌کنید( ویزای توریستی نمایشگاهی سرمایه گذاری و کاری) با ایجاد حساب کاربری و نوع ویزای انتخابی در مرحله بعد می‌توانید در تقویم سفارت وقت های موجود در نزدیکترین تاریخ ها را مشاهده کنید.
برای درخواست روادید شینگن بیش از ۹۰ روزه ، ویزای ملی آلمان و دانشجویی از طریق سامانه سایت سفارت آلمان می‌توان اقدام کرد.
ویزای دانشجویی آلمان یک نوع ویزای شنگن و در واقع ویزای شینگن تایپ D است. با مراجعه به https://service2.diplo.de و ثبت اطلاعات شخصی اعم از نام و ایمیل و شماره تماس پاسپورت و.. درخواست خود را ثبت نموده، و منتظر پاسخ ایمیل سفارت حاوی شماره پیگیری درخواست خود می‌شوید.

ایمیل دوم سفارت حدود ۴ تا ۶ هفته پیش از زمان مصاحبه همراه با اطلاعات زمان و تاریخ دقیق مصاحبه به شما ارسال می‌گردد.

مدت زمان تعیین وقت سفارت آلمان:

با توجه به حجم بالای متقاضیان ویزای تحصیلی آلمان ، وقت های سفارت برای حدود ۱ سال پس از زمان درخواست قابل بررسی است .بنابراین حتما لازم است تا نسبت به زمان بندی مناسب پروسه پذیرش و آغاز ترم تحصیلی مورد نظر توجه داشته باشید.
توجه داشته باشید که مطلبی به عنوان تعیین وقت فوری سفارت آلمان وجود ندارد و تمامی وقت ها طبق برنامه ریزی ویزامتریک و آنلاین بر روی سایت قابل رویت است و در بسیاری از موارد وقت های نزدیک یا به عبارتی فوری در تقویم سفارت مشاهده میشود که قابل رزرو می‌باشد.
هزینه وقت سفارت دریافتی توسط دفتر ویزا متریک مبلغ ۱۹۰ هزار تومان می‌باشد و هزینه پرداختی به صندوق سفارت در ویزامتریک مبلغ ۶۰ یورو برای هر فرد بزرگسال است.

مدارک لازم جهت تعیین زمان سفارت آلمان :

 1. فرم درخواست ویزا تکمیل شده با امضا
 2. عکس در اندازه (۳۵×۴۵ میلی متر) مطابق پاسپورت
 3. اصل گذرنامه به همراه کپی از صفحات ۲ و ۳
 4. اصل نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه آلمان
 5. اصل و ترجمه کپی مدارک شناسایی دارای تاییدیه وزارت امور خارجه، دادگستری و سفارت آلمان
 6. مدارک اثبات تمکن مالی ( داشتن حداقل معادل ۸۶۴۰ یورو در حساب بانکی ایرانی برای پوشش هزینه‌ها) – ریز حساب بانکی و گردش مالی
 7. مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 8. مدارک و سوابق شغلی
 9. ۶۰ یورو به عنوان هزینه صدور ویزای تحصیلی آلمان
 10. رزومه فردی به همراه اطلاعات کامل و امضا
 11. انگیزه‌نامه تحصیلی دقیق (sop)، کامل و متقاعد کننده به همراه امضا
 12. بیمه مسافرتی معتبر
 13. تاییدیه رسمی درخواست تحصیلی از دانشگاه و یا سامانه
مدارک مقاطع تحصیلی دیپلم کارشناسی و کمارشناسی ارشد معرفی نامه اساتید  وشرح پروپوزال و… برای مقطع تحصیلی مورد نظر الزامیست. داشتن اصل  و حداقل ۲ سری کپی از کلیه مدارک فوق الزامیست. ویزای دانشجویی آلمان پروسه انگشت نگاری به همراه مصاحبه حضوری دارد از این رو تکمیل دقیق مدارک پرونده متقاضی و بهم راه ارایه مناسب همراه با حف خونسردی و آمادگی کافی شانس فرد در دریافت ویزا را به مراتب افزایش میدهد. کارشناسان گروه بین الملل ماهان ایرانیان با سابقه درخشان در امور ویزای دانشجویی

آخرین مطالب سفارت آلمان

t 1
افزایش میزان تمکن مالی دانشجویان

اداره مهاجرت آلمان اعلام کرد از سال جدید میلادی(januar 2020 ) میزان تمکن مالی دانشجویی از €۸۶۴۰ به €۱۰۲۳۶ جهت افتتاح حساب بلوک شده تغییر خواهد کرد و افراد بایستی از تاریخ گفته شده به بعد مبلغ €۱۰۲۳۶را در آلمان بعنوان تمکن مالی در حساب خود واریز کنند و بعد از بلاک پول فقط می توانند مبلغ   ۸۵۳€ در ماه از حساب خود برداشت کنند. این میزان افزایش برای تمامی افرادی که درخواست ویزا دارند و به مصاحبه سفارت آلمان دعوت می شوند از ۱ سپتامبر ۲۰۱۹ اعمال می شود.

woman hand holding passport boarding pass airport blur background 42667 399
ترجمه مدارک سفارت

سفارت آلمان طی بخشنامه ای اعلام کرد کلیه افرادیکه  از تاریخ اول اکتبر ۲۰۱۹ به بعد درخواست ویزای بلند مدت دارند به موراد زیر در ارایه مدارک نوجه نمایند:
۱. همه مدارک قابل ارائه  باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.
 ۲.سفارت این حق را دارد در صورت نقص مدارک اقدام به تشکیل پرونده نکند. بنابراین قبل از اقدام وقت مصاحبه از تکمیل بودن و صحت مدارک خود اطمینان حاصل کنید.   
۳.درصورت انصراف از مصاحبه زمان انصراف را به موقع ایمیل نمایید تا کمترین ضرر برای شما و کارکنان سفارت باشد.

soed app
تغییرات جدید اپلیکیشن فرم

در آپدیت جدیدفرم سفارت آلمان آیتمی با  این مضمون  افزوده شده است : ( درصورتیکه در ثبت نام مجدد یکی از شرایطی که در مورد شما صدق نمکیند را با بله پاسخ داده باشید امکان ابطال وقت درخواستی از جانب سفارت وجود دارد)  …. این تغییرات در فرم دانشجویی و گروه های مختلف تحصیلی شامل می‌شود و این تغییر سفارت جهت تسریع در پذیرش وقت های دانشجویی دانشجویان phd می‌باشد . برای متقاضیان سایر مقاطع کارشناسی و ارشد کاهش مدت دریافت وقت سفارت در آینده نزدیک محتمل می‌باشد.